درباره نسل جدید ابزارهای فرود خودکار پتزل بیشتر بدانیم

ابزارهایی با قفل خودکار

استفاده آسان، قفل خودکار دسته (ترمز) که این ابزار را برای تمام شرایطی که ممکن است در کار در ارتفاع، دسترسی با طناب و عملیات های نجات شامل : فرود، صعود کوتاه روی طناب، موقعیت گیری روی طناب و صعود با روش belaying ( یکی از روش های صعود در صخره نوردی) به وجود آید، مناسب کرده است.

استفاده و کاربری آسان

سیستم خودکار

سیستم قفل خودکار به استفاده کنندگان از این ابزار اجازه می دهد تا بدون دستکاری دسته و یا جا به جا کردن ابزار به راحتی در شرایط کاری در موقعیت مناسبی قرار گیرند ( به محض اینکه کاربر دستگیره را رها کند طناب به صورت خودکار در داخل ابزار قفل می شود.)

نصب طناب داخل ابزار

با کنار رفتن صفحه دهانه به صورت ایمن و آسان نصب طناب را داخل ابزار ممکن می کند.

فرود با کنترل و راحت

دسته ارگونومیک این ابزار به راحتی طناب را از حالت قفل خارج کرده و اجازه فرود آسان و مناسب را می دهد. با این ابزار می توان از لبه های عمودی و همچنین سطوح شیب دار فرود آمد.
کارایی فراوان

ابزار های صعود با قفل خودکار را می توان هم در حالت فرود و همچنین در حالت صعود کوتاه ( صعود با ابزار فرود) استفاده کرد که کارایی آن ها را بیشتر می کند.

پوشش مقاوم

صفحه پوشیده شده با فولاد ضد زنگ با تقویت ناحیه اصطکاک بین طناب و ابزار، عمر مفید ابزار را افزایش می دهد.

مجهز به سیستم جلوگیری  از خطا و شوک

این ابزار ها برای کار در ارتفاع، دسترسی با طناب، و عملیات های امداد و نجات طراحی شده است به همین دلیل به سیستم جلوگیری از خطا و شوک مجهز شده اند تا میزان خطر ناشی از اشتباه کاربر را کم کنند. به منظور افزایش اصطکاک هنگام فرود با بار زیاد د این ابزار ها  با ترمزهای کمکی نیز سازگار هستند.

ابزار فرود با قفل خودکار مجهز به سیستم ضد شوک برای کار در ارتفاع و دسترسی با طناب

I’D® S

ابزار فرود با قفل خودکار مجهز به سیستم ضد شوک جهت کار در ارتفاع و دسترسی با طناب

این ابزار در درجه اول برای کار در ارتفاع و دسترسی با طناب طراحی شده است. این ابزار دسته ارگونومیکی دارد که امکان فرود راحت را به کاربر می دهد. سیستم های جلوگیری از خطا و شوک نصب شده روی ابزار میزان خطر ناشی از اشتباه کاربر را کم می کنند. سیستم قفل خودکار به استفاده کنندگان از این ابزار اجازه می دهد تا بدون دستکاری دسته و یا جا به جا کردن ابزار به راحتی را در شرایط کاری، در موقعیت مناسبی قرار گیرند. پس از قفل کردن، طناب را می توان بدون نیاز به دستکاری دستگیره مورد استفاده قرار داد. دهانه ایمن ابزار به راحتی این امکان را را فارهم می کند تا بدون جدا کردن ابزار از هارنس طناب را داخل آن قرار داد. ( صعود کوتاه انجام داد ) I’D S مناسب برای طناب های با قطر بین ۱۰ الی ۱۱٫۵ میلی متر می باشد همچنین امکان بارگذاری تا جرم ۲۵۰ کیلوگرم را روی آن وجود دارد.

I’D® L


ابزار فرود با قفل خودکار مجهز به سیستم ضد شوک جهت عملیات امداد و نجات


این ابزار در درجه اول برای عمیات نجات طراحی شده است. این ابزار دسته ارگونومیکی دارد که امکان فرود راحت را به کاربر می دهد. سیستم های جلوگیری از خطا و شوک نصب شده روی ابزار میزان خطر ناشی از اشتباه کاربر را کم می کنند. سیستم قفل خودکار به استفاده کنندگان از این ابزار اجازه می دهد تا بدون دستکاری دسته و یا جا به جا کردن ابزار به راحتی را در شرایط کاری در موقعیت مناسبی قرار گیرند. پس از قفل کردن، طناب را می توان بدون نیاز به دستکاری دستگیره مورد استفاده قرار داد. دهانه ایمن ابزار به راحتی این امکان را را فراهم می کند تا بدون جدا کردن ابزار از هارنس طناب را داخل آن قرار داد.I’D L   مناسب برای طناب های با قطر بین ۱۲٫۵ الی ۱۳ میلی متر می باشد همچنین امکان بارگذاری تا جرم ۲۸۰ کیلوگرم را روی آن وجود دارد.

I’D® EVAC

ابزار فرود با قفل خودکار مجهز به سیستم ضد شوک جهت فرود از یک تکیه گاه ( پایین فرستادن بار و تجهیزات )

این ابزار در درجه اول برای فرود از یک تکیه گاه طراحی شده است. این ابزار دسته ارگونومیکی دارد که امکان پایین فرستادن بار و تجهیزات از یک تکیه گاه را در جهت مورد نظر را به راحتی فراهم می کند. سیستم های جلوگیری از خطا و شوک نصب شده روی ابزار میزان خطر ناشی از اشتباه کاربر را کم می کنند. سیستم قفل خودکار این ابزار اجازه می دهد تا بدون دستکاری دسته و یا جا به جا کردن ابزار طناب داخل آن قفل شود. پس از قفل کردن، طناب را می توان بدون نیاز به دستکاری دستگیره مورد استفاده قرار داد. دهانه ایمن ابزار به راحتی این امکان را را فراهم می کند تا بدون جدا کردن ابزار از تکیه گاه طناب را داخل آن قرار داد. I’D EVAC مناسب برای طناب های با قطر بین ۱۰ الی ۱۱٫۵ میلی متر می باشد همچنین امکان بارگذاری تا جرم ۲۵۰ کیلوگرم را روی آن وجود دارد.

تجهیزات جانبی

ترمز کمکی باز

ترمز کمکی باز برای  I’D با قفل خودکار طراحی شده است. این ابزار امکان افزایش اصطکاک بر اساس میزان بار و قطر طناب را، فراهم می کند. در این ابزار طناب می تواند به صورت آزادنه هر موقع داخل آن قرار گیرد و یا از آن خارج شود.

ترمز کمکی بسته

ترمز کمکی بسته برای  I’D با قفل خودکار طراحی شده است. این ابزار امکان افزایش اصطکاک را بر اساس میزان بار و قطر طناب، فراهم می کند. همچنین امکان ایجاد یک مسیر غیر مستقیم برای هدایت طناب فراهم می آورد.

منبع سایت petzl
https://www.petzl.com/INT/en/Professional/News/2019-4-4/Learn-more-about-our-new-range-of-I-D-self-braking-descenders?utm_source=emailing&utm_medium=email-EN-INT&utm_campaign=2019-04_news-id&utm_content=news-id

No votes yet.
Please wait...
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *